Met twaalf punten uit vier wedstrijden beleefde FC Twente een bijzonder goede maand september. FC Utrecht, Vitesse, AZ en SC Heerenveen werden verslagen. Mede hierdoor staat Twente inmiddels op een zesde plek in de competitie.

Opvallend hierbij is dat centrale verdediger Robin Pröpper, maar liefst drie keer wist te scoren. Tegen Utrecht maakte hij in de slotminuten de 1-0. Daarnaast wist hij twee keer met een kopbal het net te vinden tegen Vitesse. Belangrijke doelpunten waardoor hij de speler van de maand september is geworden. 

Maar wat zeggen andere belangrijke statistieken over de 28-jarige verdediger?

Kopduels

Laten we allereerst een blik werpen op de kopduels, aangezien hier twee doelpunten uit voort kwamen. Over het algemeen zien we dat Twente als team veel kopduels speelt.

TeamTotaal aantal kopduelsSuccessfulUnsuccessfulPercentage
FC Twente1837810542,62
PEC Zwolle173839047,98
Go Ahead Eagles170719941,76
Sparta Rotterdam169868350,89
FC Utrecht162907255,56
SC Heerenveen148767251,35
Fortuna Sittard144628243,06
NEC Nijmegen140726851,43
RKC Waalwijk129626748,06
Willem II128507839,06
Vitesse123754860,98
Cambuur121546744,63
PSV Eindhoven117774065,81
AZ Alkmaar115615453,04
FC Groningen115496642,61
Ajax107693864,49
Heracles84493558,33
Feyenoord78393950,00

In de bovenstaande tabel zien we dat Twente 183 kopduels aanging en er 78 won. Dit is goed voor een percentage van 42,62%. Op basis van dit percentage zou Twente op de 15e plek staan, niet erg hoog dus.

Als we inzoomen op Pröpper, ziet de statistiek er iets beter uit. In de onderstaande tabel vind je spelers uit de Eredivisie met minimaal 20 kopduels in de maand september. We zien hier dat Pröpper op een zevende plek staat als het gaat om het percentage succesvolle kopduels.

SpelerTotaal aantal kopduelsSuccessfulUnsuccessfulPercentage
Iván Márquez2819968
Mike van der Hoorn33221167
Sven van Beek2516964
Martin Angha2214864
Adil Auassar2012860
Mats Knoester2012860
Robin Pröpper2213959
Rico Strieder2112957
André Ramalho32181456
Michiel Kramer25141156

Veel doelpunten


Twente wist in de vier wedstrijden in september elf keer te scoren, terwijl de Expected Goals maar 7,7 was. Dit is ook iets wat kenmerkend voor de doelpunten van Pröpper.

robin propper fc twente
Stand op basis van Doelpunten Voor

In de onderstaande afbeelding zien we namelijk de topscorers van de maand september. Pröpper zijn drie doelpunten, waarvan twee doelpunten met het hoofd en een doelpunt uit een afstandsschot, waren maar goed voor een xG van 1,3. 

topscorers eredivisie xg september

Op basis van doelpunten en doelpunten zonder penalty’s heeft Pröpper alleen Til, Haller en Mazraoui boven zich in de maand september. Een mooie statistiek.

Bovengemiddelde prestatie

Al met al kunnen we stellen dat Pröpper, met een xG van 1,3 en drie doelpunten, bovengemiddeld heeft gepresteerd in de maand september. Toch zijn deze doelpunten enorm belangrijk geweest en bewijst hij hiermee zijn waarde aan de ploeg van trainer Ron Jans.

Op basis van zijn aanvallende statistieken, konden wij niet om Pröpper heen deze maand. Na het interlandvoetbal neemt Twente het op tegen Willem II. Een andere ploeg die toch enigszins onverwachts meedraait in de subtop. Hierna neemt Twente het op tegen NEC, om vervolgens de maand oktober af te sluiten met een op papier lastige wedstrijd op bezoek bij PSV.

Waar we in september zijn aanvallende kwaliteiten hebben kunnen zien, zal Pröpper in oktober zijn verdedigende kwaliteiten kunnen laten zien. 

Beoordeel deze post
Nog geen reacties
Geef je mening Cancel
Comments to: Speler van de maand september: Robin Pröpper

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.